Materiální a technické vybavení Domova

Domov tvoří dva objekty spojené proskleným spojovacím krčkem s balkonem v II. podlaží a zimní zahradou v I. podlaží a v přízemí. Stará budova domova pochází z počátku 20. stol., nová budova je postavená v letech 2009-2010.

Domov je bezbariérový,  jednotlivá podlaží jsou přístupná pomocí lehátkového výtahu. Klienti mají k dispozici komunikační a signalizační zařízení, které významně zvyšuje osobní komfort a pocit jistoty.

Ve staré budově jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a čtyřlůžkový pokoj. Na každém pokoji je umyvadlo, WC a koupelny jsou společné, dva pokoje mají vlastní hygienické zázemí (sprcha, WC, umyvadlo).

V přístavbě jsou pokoje dvoulůžkové s hygienickým zázemím (sprcha, WC, umyvadlo), víceúčelové společenské místnosti vybavené kuchyňským koutem a dvě koupelny s výškově nastavitelnou vanou (jedna je vybavená perličkou).

Pokoje jsou vybaveny nábytkem - kvalitní elektrická polohovací lůžka, noční stolky, křesla pro imobilní klienty, židle, stůl, skříně. Klienti si mohou přinášet i vlastní vybavení pokoje.

Klademe důraz na účelnost, bezpečnost a vytvoření rodinné, domácí atmosféry. Využíváme k tomu bytové doplňky, barevné kombinace, dřevěný nábytek apod.

Součástí areálu je bezbariérová odpočinková zahrada s altánkem a jezírkem, osázená ovocnými stromy a keři, vybavená vyvýšenými záhony pro zahradničení.

Zařízení má rodinný charakter, což je jeho velkou výhodou oproti domovům s velkou kapacitou.