Osobní asistent pro lidi s mentálním postižením

Místo výkonu: Gorkého 34, Brno
Nástup: dle dohody
Výběrové řízení: Ano
Kontaktní osoba: Mgr. Ludmila Pavlišová

OSOBNÍ ASISTENT PRO LIDI S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM

plný nebo zkrácený úvazek

Co znamená být osobním asistentem v chráněném bydlení? Stanete se průvodci a společníky jedinečných osobností, které mají svůj svébytný názor na lidi a věci kolem nás. Budete konfrontování s jejich pořadím hodnot, s jejich návyky, s jejich životním tempem, a také sami se sebou. V práci budete dělat to, co děláte doma ve svém volném čase – nakupovat, vařit, chodit na procházky, do restaurace, do kostela a někdy třeba i na koncert nebo na zápas Komety a mnoho dalšího, pouze tento Váš program bude určen potřebami klientů a Vaší empatií a schopností s nimi spolupracovat. Zároveň se stanete součástí dobrého týmu, pomluvy a rivalita se u nás nenosí.

Náplň práce:

  • osobní asistence v nepřetržitém provozu chráněného bydlení, v domácnostech klientů i mimo ně
  • poskytování pomoci a podpory lidem se středním až těžkým mentálním postižením včetně kombinace s autismem nebo smyslovými vadami v oblasti přípravy stravy, péče o domácnost, osobní hygieny, při volnočasových aktivitách, při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí; doprovody klientů
  • vedení dokumentace o poskytování služby
  • účast na poradách a supervizích
  • nástup dle dohody

Požadujeme:

  • samostatnost, zodpovědnost, osobní zralost
  • schopnost týmové spolupráce
  • motivaci k práci s cílovou skupinou, kladný vztah k lidem s postižením
  • znalost práce na PC
  • trestní bezúhonnost
  • dobrý zdravotní stav
  • výhodou: vzdělání a praxe v oboru, řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme:

  • smysluplnou a obohacující práci v domáckém prostředí a malých přátelských týmech
  • možnost profesního i osobního růstu
  • finanční ohodnocení dle mzdových tabulek Diecézní charity Brno
  • stravenky
  • práce převážně odpoledne, v noci a o víkendech, částečný úvazek je vhodný i pro studenty
  • možnost podílet se na procesu rozdělování pracovních směn
  • 5 týdnů dovolené a 1 týden dodatkové dovolené
  • další vzdělávání, pravidelné týmové supervize
  • zázemí velké organizace s 25-letou tradicí

Přihlášku ve formě životopisu a motivačního dopisu zasílejte včetně na adresu: bydleni@brno.charita.cz

Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru, a poté případně i k praktické zkoušce v přímo v domácnosti klientů.

Kontaktní osoba: Mgr. Ludmila Pavlišová, 733 676 797, XrqvV.~6LToB4~2938Es-Z29g