Články z Domova pokojného stáří Kamenná

Návštěvy zvířecích kamarádů těší klienty domova pokojného stáří
20. dubna 2022 Aktuality

Návštěvy zvířecích kamarádů těší klienty domova pokojného stáří

12. dubna se rozzářily oči klientů Domova pokojného stáří Kamenná, protože přišla velmi očekáváná návštěva. Díky projektu Zvířecí návštěvy v zařízeních pro seniory přišel potěšit klienty canisterapeutický pejsek. Jeho přijetí bylo velmi doprovázeno velkým nadšením. Díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata můžeme v průběhu letošního roku realizovat pro naše klienty i další zvířecí návštěvy.

Lidé dělají radost dětem v nouzi a seniorům. U Stromů splněných přání v České spořitelně
8. prosince 2021 Aktuality

Lidé dělají radost dětem v nouzi a seniorům. U Stromů splněných přání v České spořitelně

Některé děti neměly doma o Vánocích ani stromeček, letos dostanou dokonce i dárky. Také mnozí senioři by si nepomysleli, že Vánoce budou kouzelné, že se jim splní přání… A je to možné! V těchto dnech míří lidé do vybraných poboček České spořitelny v Brně, aby si tam u Stromu splněných přání vybrali konkrétního člověka, kterého obdarují. Udělají tak radost víc než stovce dětí a seniorů, kterým pomáhá Diecézní charita Brno. A také sobě…

Pečovatelky z Charity jsou pro seniory oporou
25. října 2021 Články z Domova pokojného stáří Kamenná

Pečovatelky z Charity jsou pro seniory oporou

Pečovatelská služba sv. Rity se stará o klienty z Brna a okolí. Nejčastěji pomáhá seniorům, aby mohli zůstat ve svém domově, když už se nemohou sami o vše postarat. Svoje služby nabízí i rodinám, které mají doma blízkého a potřebují pomoci s péčí.

27. září 2017 Aktuality

Během Týdne sociálních služeb budou mít brněnské charitní služby otevřeno i pro Vás

Ve středu 4. října a ve čtvrtek 5. října se můžete přijít podívat do brněnských charitních služeb. Zajímají Vás detaily ze života lidí se zdravotním postižením? Navštivte Chráněné bydlení sv. Michaela nebo Denní stacionář Effeta. Chcete vědět, co může Charita nabídnout seniorům, kteří potřebují trvalou péči? Přijďte na Kamennou do Domova pokojného stáří. A jak se mají ženy s dětmi, kterým Charita pomáhá, aby nezůstali na ulici? Přijďte do Domova sv. Markéty. Těšíme se na Vás!

27. června 2017 Aktuality

Půjčovna zdravotních pomůcek bude čtrnáct dnů mimo provoz

Vzhledem k čerpání dovolené bude mimo provoz charitní Půjčovna zdravotních pomůcek, která sídlí v Brně na Žižkově 3. Půjčovna bude uzavřena ve dnech 15. až 28. července 2017. Omlouváme se za způsobené komplikace.

8. června 2017 Aktuality

Jahody na mnoho způsobů v Domově pokojného stáří Kamenná

Jak bývá zvykem, probíhal jeden vybraný den na začátku června v Domově pokojného stáří Kamenná ve znamení jahod. Dopoledne zaměstnanci společně s klienty jahody připravili a odpoledne se konalo pohoštění zahrnující různé jahodové pochoutky – jahodový pohár, koktejl, bublaninu i čerstvé jahody na ochutnání.

28. února 2017 Aktuality

Masopust a masopustní zabíjačka v Domově pokojného stáří Kamenná

Poslední dny před Popeleční středou a následujícím postním obdobím patří Masopustu a nejinak tomu bylo v Domově pokojného stáří Kamenná. 22. února proběhla ochutnávka zabíjačkových pochoutek, posléze 28. února proběhla i tradiční masopustní zábava. 

1. února 2017 Aktuality

Setkání se sestrami františkánkami v Domově pokojného stáří Kamenná

Začátkem února přišly na návštěvu do Domova pokojného stáří Kamenná milosrdné sestry sv. Františka z kláštera v Grohově ulici v Brně.

9. ledna 2017 Aktuality

Adventní a novoroční období v Domově pokojného stáří Kamenná

Vánoce slavíme v Domově pokojného stáří Kamenná každý rok v duchu starých českých křesťanských tradic. Toto nejkrásnější období v roce bývá symbolicky zahájeno mikulášskou nadílkou 6. prosince a zakončeno průvodem Tří králů 6. ledna.

24. listopadu 2016 Aktuality

Sbírka svatých obrázků pana Stona

Sběratel pan Václav Ston z Moravské Třebové není pro klienty Domova sv. Markéty neznámý. Už měl v domově besedu v minulosti několikrát. Tentokrát si připravil prezentaci  obrázků Panny Marie a její vyobrazení v různých kulturách.