Články z Domova pokojného stáří Kamenná

27. září 2017 Aktuality

Během Týdne sociálních služeb budou mít brněnské charitní služby otevřeno i pro Vás

Ve středu 4. října a ve čtvrtek 5. října se můžete přijít podívat do brněnských charitních služeb. Zajímají Vás detaily ze života lidí se zdravotním postižením? Navštivte Chráněné bydlení sv. Michaela nebo Denní stacionář Effeta. Chcete vědět, co může Charita nabídnout seniorům, kteří potřebují trvalou péči? Přijďte na Kamennou do Domova pokojného stáří. A jak se mají ženy s dětmi, kterým Charita pomáhá, aby nezůstali na ulici? Přijďte do Domova sv. Markéty. Těšíme se na Vás!

27. června 2017 Aktuality

Půjčovna zdravotních pomůcek bude čtrnáct dnů mimo provoz

Vzhledem k čerpání dovolené bude mimo provoz charitní Půjčovna zdravotních pomůcek, která sídlí v Brně na Žižkově 3. Půjčovna bude uzavřena ve dnech 15. až 28. července 2017. Omlouváme se za způsobené komplikace.

8. června 2017 Aktuality

Jahody na mnoho způsobů v Domově pokojného stáří Kamenná

Jak bývá zvykem, probíhal jeden vybraný den na začátku června v Domově pokojného stáří Kamenná ve znamení jahod. Dopoledne zaměstnanci společně s klienty jahody připravili a odpoledne se konalo pohoštění zahrnující různé jahodové pochoutky – jahodový pohár, koktejl, bublaninu i čerstvé jahody na ochutnání.

28. února 2017 Aktuality

Masopust a masopustní zabíjačka v Domově pokojného stáří Kamenná

Poslední dny před Popeleční středou a následujícím postním obdobím patří Masopustu a nejinak tomu bylo v Domově pokojného stáří Kamenná. 22. února proběhla ochutnávka zabíjačkových pochoutek, posléze 28. února proběhla i tradiční masopustní zábava. 

1. února 2017 Aktuality

Setkání se sestrami františkánkami v Domově pokojného stáří Kamenná

Začátkem února přišly na návštěvu do Domova pokojného stáří Kamenná milosrdné sestry sv. Františka z kláštera v Grohově ulici v Brně.

9. ledna 2017 Aktuality

Adventní a novoroční období v Domově pokojného stáří Kamenná

Vánoce slavíme v Domově pokojného stáří Kamenná každý rok v duchu starých českých křesťanských tradic. Toto nejkrásnější období v roce bývá symbolicky zahájeno mikulášskou nadílkou 6. prosince a zakončeno průvodem Tří králů 6. ledna.

24. listopadu 2016 Aktuality

Sbírka svatých obrázků pana Stona

Sběratel pan Václav Ston z Moravské Třebové není pro klienty Domova sv. Markéty neznámý. Už měl v domově besedu v minulosti několikrát. Tentokrát si připravil prezentaci  obrázků Panny Marie a její vyobrazení v různých kulturách.

10. listopadu 2016 Aktuality

Monte Kvasnica o vlcích v Domově pokojného stáří Kamenná

V listopadu  připravil pro klienty Domova už druhou přednášku pan Jaroslav Monte Kvasnica, cestovatel, publicista a milovník přírody. Jeho koníčkem je zkoumání života vlků a psů. Napsal již několik knih právě s touto tematikou  a přispívá také do časopisů Pes přítel člověka, Dobrodruh, Svět psů atd.

18. října 2016 Aktuality

Jablečný den v Domově pokojného stáří Kamenná

V polovině října byl v Domově pokojného stáří vyhlášen „Jablečný den“. Dopoledne klienti  připravili různé dobroty z jablíček a na odpolední kavárničce si na nich společně pochutnali.

7. října 2016 Aktuality

Štefanské hody v Domově pokojného stáří Kamenná

Druhý víkend v říjnu se konaly v Kamenné kolonii v Brně Štefanské hody, a protože Domov pokojného stáří Kamenná leží na okraji této svérázné čtvrti, zavítal průvod krojovaných také do něj. Děti v doprovodu svých rodičů zazpívaly a zatančily na lidové písně. Maminky zase nabídly klientům Domova domácí hodové koláče. Klienti se tak mohli potěšit ze společenského dění v naší městské části. Děkujeme!