Na Den dětí navštívil Domov sv. Markéty divadelní Cirkus Abrafrk

Na Den dětí navštívil Domov sv. Markéty divadelní Cirkus Abrafrk

Radostné výkřiky, dětský smích a nadšený potlesk. To vše doprovázelo představení Divadla Husa na provázku Cirkus Abrafrk, které bylo speciálně pro děti a maminky z Domova sv. Markéty. Mimořádným uvedením cirkusu herci splnili velké přání malých obyvatel domova. Akce navázala na úspěšnou sbírku, kterou divadlo pro maminky uspořádalo o letošních Velikonocích.

Na přestavení dorazily všechny děti z domova, včetně těch nejmenších v kočárcích. Malé děti si divadlo opravdu nadšeně užívaly. V plném hledišti přímo na zahradě nechyběly ani starší slečny, které se na akci slavnostně oblékly. „Byl to oboustranně krásný zážitek. Bylo tady plno dětí, které ještě v divadle nebyly a jejich reakce byly naprosto srdečné a autentické. Myslím, že to všechny obohatilo,“ popsala intendantka Divadla Husa na provázku Eva Yildizová.  Navíc dodala: „Jsme moc rádi, že jsme spolupráci s Charitou navázali a určitě vymyslíme i něco dalšího.“

DSC03600DSC03552

Povedené kousky rozverných cirkusáků sledovaly děti více než hodinu. Se zatajeným dechem pozorovaly záchranu krásné provazochodkyně nebo se bavily nad zmizením tamburíny v kouzelné bedně. Úplně na závěr si všichni diváci mohli „zaplavat“ ve vlnách cirkusového dobrodružství.

DSC03617DSC03550Ořez

Děti odměnily herce upřímným potleskem, kytičkou, a proto došlo i na veselý přídavek. „Moc děkujeme všem z Divadla Husa na provázku. Pro Domov sv. Markéty je takové divadelní představení opravdu mimořádný dárek ke Dni dětí,“ uvedla vedoucí Domova sv. Markéty Monika Žewucká.

 


 

Za dárky pro děti ke Dni dětí děkujeme Tesco Hypermarket Brno Královo Pole, Potravinové bance a také dárcům z řad veřejnosti.

IMG_20210603_101938IMG_20210603_102012