Sbírka potravin v Brně

Udalost 784x295

IMG_6264

Daruj potraviny a drogerii pro maminky s dětmi z Domova sv. Markéty

Nákupní vozíky pro "Markétu" najdete:

12. listopadu 2022
8:00 - 18:00
Penny Market, Hviezdoslavova 1318, Brno-Slatina

Klikni pro zobrazení mapy

Jak sbírka pomáhá? 

Paní Alena zůstala sama se třemi dětmi. Vyřizovala si sociální dávky a hledala pracovní uplatnění. Pro chod rodiny měla jen velmi málo finančních prostředků. Pomoc v podobě potravin z potravinové sbírky proto uvítala.

„Dostali jsme těstoviny, mléko, cukr, luštěniny, olej,“ popisuje Alena. „Nyní, kdy se vše zdražilo, to pro nás byla velká pomoc, bez ní bychom to nezvládli. Podařilo se mi i našetřit synovi na školní aktovku, kterou si tak přál.“

V Domově sv. Markéty bydlí 28 matek samoživitelek. Často jsou to osoby v hmotné nouzi, mnohačetné rodiny. Trvanlivé potraviny pomáhají klientkám v akutní nouzi, v přechodném období, než vyřeší svoji krizovou situaci. Díky potravinovému daru mohou našetřit i na splátky dluhů, například na platbách za komunální odpad, které jsou jednou z nejčastějších překážek v řešení jejich následného bydlení.

Nemůžete nakoupit, ale chcete pomoci?

Pomáhat v Brně je snadné. Už malý dar, který pošlete, dokáže velké věci. Pomůže řešit krizovou situaci nejen maminkám samoživitelkám, ale podpoří péči o seniory nebo vytvoří zázemí pro lidi s postižením. Služby Charity pomáhají v Brně mnoha lidem a dokážeme váš dar použít přesně tam, kde je právě potřeba. 

Pošli dar prostřednictvím zabezpečené platební brány

Vyberte částku

Vaše údaje

Chcete potvrzení o daru?

Rekapitulace

Děkujeme za vaše rozhodnutí darovat částku na projekt Pomáhejte v Brně.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a podmínkami darování. Více informací.

Diecézní charita Brno je partnerem Sbírky potravin

Sbírka potravin

Aktuální informace o Sbírce potravin pro služby Charity v Brně

Sbírka potravin přináší lidem v nouzi naději, lidé darovali 7 760 kg potravin
15. listopadu 2022 Diecézní charita Brno

Sbírka potravin přináší lidem v nouzi naději, lidé darovali 7 760 kg potravin

Do sobotní Sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank, i přes nelehkou dobu lidé na podporu Diecézní charity Brno darovali 7 760 kg potravin a drogerie.  Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci nákupem a darem trvanlivých potravin a drogerie. Brněnská Charita předá Vaše dary prostřednictvím svých služeb ohroženým maminkám a rodinám s dětmi, sociálně potřebným klientům poraden, opuštěným seniorům, lidem bez domova či z azylových domů.  

Podzimní Sbírka potravin se blíží, podpořte nejpotřebnější tím nejdůležitějším
8. listopadu 2022 Sbírka potravin v Brně

Podzimní Sbírka potravin se blíží, podpořte nejpotřebnější tím nejdůležitějším

Vzrůstá počet lidí, na které dopadá současná krize. Jednou z ohrožených skupin jsou rodiče samoživitelé. Nejen jim chce pomoci tradiční Sbírka potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Podzimní kolo se uskuteční v sobotu 12. listopadu ve vybraných prodejnách v Jihomoravském kraji a části Vysočiny. Diecézní charita Brno předá Vaše dary lidem v nouzi, o které ve svých službách pečuje.

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi 8,5 tun potravin a drogerie
26. dubna 2022 Diecézní charita Brno

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi 8,5 tun potravin a drogerie

Trvanlivé potraviny, dětské pleny, hygienické potřeby a další věci darovali lidé v sobotní Sbírce potravin. V celé brněnské diecézi se podařilo získat 8,5 tun věcí a do akce se zapojilo devět oblastních Charit. Jedná se o první výsledky, protože ve vybraných prodejnách brněnské diecéze akce pokračuje a potraviny se sbírají až do konce týdne. Cílem Potravinové sbírky je získat jídlo a potřebné věci pro lidi v krizi, sociálně slabé, nebo samoživitele. Akce je tradičně organizována Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti.  

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi přes 10 tun potravin
28. dubna 2021 Diecézní charita Brno

V jarní Sbírce potravin darovali lidé v brněnské diecézi přes 10 tun potravin

Do sobotní Sbírky potravin, kterou pořádá Česká Federace potravinových bank, lidé darovali celkem 10 793 kg potravin a drogerie. Diecézní charita Brno pravidelně využívá darů z této sbírky na pomoc ohroženým maminkám a rodinám s dětmi, sociálně potřebným klientům poraden, opuštěným seniorům, lidem bez domova či z azylových domů.

Darovat trvanlivé jídlo nejpotřebnějším můžete v sobotu 24. dubna do Sbírky potravin
20. dubna 2021 Diecézní charita Brno

Darovat trvanlivé jídlo nejpotřebnějším můžete v sobotu 24. dubna do Sbírky potravin

V uplynulém roce vzrostl počet lidí, na které těžce dopadá současná krize. Celé rodiny často trpí nedostatkem základních potravin a hygienických potřeb. Pomoci jim chce tradiční Sbírka potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Sbírka potravin se letos uskuteční v sobotu 24. dubna 2021 ve vybraných prodejnách po celém Jihomoravském kraji (seznam najdete níže) a části Vysočiny. V tento den můžete darovat svůj nákup do Sbírky potravin, a tím přispět na potřebné. Trvanlivé jídlo, konzervy, dětské pleny nebo mýdla následně Diecézní charita Brno předá lidem v nouzi, o které pečuje.

Lidé chtějí pomáhat. Do Sbírky potravin darovali o 2 tuny jídla více než loni
23. listopadu 2020 Diecézní charita Brno

Lidé chtějí pomáhat. Do Sbírky potravin darovali o 2 tuny jídla více než loni

Plné koše jídla a drogistického zboží přiváželi zákazníci brněnského Tesca k dobrovolníkům v zelených zástěrách s nápisem Sbírka potravin. Mezi nimi přebíral v sobotu 21. listopadu dary od lidí i Jiří. „Mnozí přicházeli na nákup cíleně s tím, aby pomohli. Nejčastěji darovali těstoviny, mezi nejrůznějšími potravinami byly i bonbony a čokolády. Lidé mysleli i na děti, za což jsme je pochválili. Také mě překvapilo, že navzdory koronaviru se vybralo tak velké množství darů,“ popsal Jiří. Jen v obchodech Diecéze brněnské se nyní podařilo nastřádat o 2 tuny pomoci více než loni.

Sbírka potravin: podpořte lidi v nouzi tím nejdůležitějším darem
16. listopadu 2020 Diecézní charita Brno

Sbírka potravin: podpořte lidi v nouzi tím nejdůležitějším darem

Jídlo. To je to nejdůležitější k životu. Bohužel mezi námi žijí lidé i celé rodiny, které strádají. A právě jim pomáhá každý rok Sbírka potravin (na jaře a na podzim). Dne 21. listopadu budete mít jedinečnou možnost zapojit se do tradiční sbírky, kterou pořádá Česká federace potravinových bank, a darovat potraviny či drogerii potřebným. Diecézní charita Brno pak předá vaše dary lidem v nouzi, o které se stará. Sbírka se uskuteční v zapojených obchodech po celé České republice.

Sbírka potravin pro Domov sv. Markéty vynesla téměř tři tuny jídla a hygienických potřeb
27. listopadu 2019 Aktuality

Sbírka potravin pro Domov sv. Markéty vynesla téměř tři tuny jídla a hygienických potřeb

Od těstovin, přes mouku a potřeby na pečení, až po mýdla a dětské plenky. Všechny tyto důležité dary zakoupili a darovali lidé v sobotu 23. listopadu 2019 do nákupních košíků označených logem Sbírky potravin. V obchodním domě Tesco, který se nachází v Nákupním centru Královo Pole, přispívali lidé trvanlivými potravinami, hygienickými potřebami a potřebami pro děti. Na pomoc maminkám a dětem v nouzi z Domova sv. Markéty se podařilo získat 2 943 kilogramů zboží. 

25. listopadu 2019 Diecézní charita Brno

Sbírka potravin přinesla lidem v nouzi naději. Darovali jste přes 11 tun jídla a drogerie

Podzimní Sbírka potravin opět přinesla výjimečný výtěžek. Do této akce, která pomáhá naplnit základní potřeby lidí v nouzi, jste Diecézní charitě Brno věnovali 11 371, 07 kilogramů potravin a hygienických potřeb. Takové množství bylo možné vybrat, převézt a uložit jen díky úsilí více než stovky dobrovolníků. Děkujeme!

Podpořte lidi v nouzi tím nejdůležitějším darem – věnujte potraviny
12. listopadu 2019 Diecézní charita Brno

Podpořte lidi v nouzi tím nejdůležitějším darem – věnujte potraviny

Chcete pomoci přímo a tím, co lidé nejvíce potřebují? Opět budete mít jedinečnou možnost zapojit se do tradiční sbírky potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Diecézní charita Brno je již tradičně partnerem této akce a prostřednictvím svých služeb zajistí a garantuje, že se potraviny od dárců dostanou k lidem, kteří potravinovou pomoc skutečně potřebují.