Chce to pevnou vůli a motivaci vyřešit svoje dluhy
19. října 2022 Aktuality

Chce to pevnou vůli a motivaci vyřešit svoje dluhy

Dluhy jsou stigma, ale do dluhové pasti se může dostat každý z nás. Až 600 lidí za rok navštíví dluhovou poradnu Diecézní charity Brno a s některými z nich řeší sociální pracovníci jejich situaci i dva roky. Lidé, kteří přicházejí do poradny, jsou často zmatení a své situaci nerozumí. Pokud ale mají dostatečně velkou motivaci vymanit se ze svých dluhů, jsou jejich vyhlídky na oddlužení nadějné. 

„Poradenství pomáhá lidem v dluzích vybřednout z kolotoče problémů a dluhových pastí a vrátit se do běžného života. To je výhodné jak pro ně, tak pro celou společnost, protože se lidé vracejí do běžné ekonomiky. K tomu, aby se věc podařila je třeba s lidmi pracovat. To je úkolem Dluhové poradny,“ představuje činnost poradny její koordinátor, Jan Dvořáček z Diecézní charity Brno.

Chcete vědět o této problematice více? 

Jsou více zadlužení muži nebo ženy? Co je to osobní bankrot? O dluhových pastech, finanční gramotnosti, jak se z dluhů vymanit se posluchači dozví v druhém dílu podcastu ChariTALK. Hostem moderátora Reného Kekely byl právě Jan Dvořáček. Celý rozhovor si můžete poslechnout na YouTube kanále Charity ČR. Série podcastů ChariTALK se zaměřuje na nejrůznější témata související jednak s charitní prací, tak i v obecnější rovině postihují aktuální dění a motivy, které rezonují společností i myslí jednotlivců. Podcast mohou posluchači najít na běžných podcastových platformách jako je Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts, ale také na YouTube kanále Charity.

Až do konce listopadu probíhá akce Milostivé léto II, která pomáhá lidem zbavit se dluhů. Komu je Milostivé léto určeno? Za jakých podmínek si o něj mohou lidé požádat? A co když pro něj není člověk vhodným adeptem? Na všechny otázky odpovídá Jan Dvořáček v pořadu České televize Sama Doma. Celý rozhovor můžete shlédnout v archivu Sama Doma.

„Společnost je předlužená. Lidé často neznají počet svých exekucí. Nejen s tímto pomáháme lidem v naší poradně. Snažíme se klientům nabídnout vhodné řešení pro jejich situaci,“ dodává na závěr Jan Dvořáček.