Nové dílny ve sv. Gabrielovi zaručí rozvoj klientů i zábavu
1. června 2022 Aktuality

Nové dílny ve sv. Gabrielovi zaručí rozvoj klientů i zábavu

Lidé z Chráněného bydlení sv. Gabriela už nemusí dojíždět za tvořením a dalšími aktivitami. Přímo u nich doma totiž přibyly nové dílny. Výtvarná dílna, šicí dílna, dřevodílna, hudební koutek a další nabízí lidem s mentálním handicapem každodenní program s možností rozvíjet se. Nové prostory si dnes prohlédli i pracovníci Charity, rodiče klientů a další zájemci o bydlení.

„Původně jsme sdíleli budovu ještě s klienty z Chráněného bydlení sv. Michaela. Ti se před nedávnem přestěhovali, proto jsme v uvolněných dvou patrech mohli zařídit tvořivé dílny. Naši klienti mají každý den program přímo v budově, nemusí brzy stávat, složitě se vypravovat a dojíždět,“ vyjmenovává výhody vedoucí Chráněného bydlení sv. Gabriela Iveta Pucová.  

Nové dílny ve sv. Gabrielovi zaručí rozvoj klientů i zábavuNové dílny ve sv. Gabrielovi zaručí rozvoj klientů i zábavu

Kromě dílniček přibyla v budově i fyzioterapie, kdy je klientům i zaměstnancům k dispozici osmkrát měsíčně masér.

V bydlení přebývá 12 klientů ve dvou bytech. V každém bytě je 6 pokojů, přičemž každý klient má svůj vlastní. Společný je vždy obývací pokoj a sociální zařízení. V budově nechybí ani speciálně vybavená místnost na Snoezelen, což je terapie, která aktivuje smysly. Nebo místnost pro individuální terapie.

Na místě jsou osobní asistenti, kteří pomáhají klientům v tom, co sami nezvládnou. Je tu zajištěné stravování, péče o domácnost, pomoc s oblékáním a hygienou.

Ve vnitrobloku se rozprostírá ještě zahrada s altánkem. „Zahradničíme, grilujeme a máme tu také trampolínu pro ty, kdo se chtějí vyřádit,“ pokračuje Iveta Pucová s tím, že do bydlení přicházejí také odborníci s canisterapií. Lidé s mentálním handicapem navíc vyrážejí na výlety nebo do parku, solné jeskyně, vířivky nebo kočičí kavárny a na hipoterapii. Kulturu si užijí v divadle nebo při koncertě. Jde o to začlenit je do společnosti a rozvíjet jejich schopnosti žít běžným způsobem co nejvíce to jde.

Staňte se součástí domova lidí s mentálním postižením.
Přispějte snadno a bezpečně:
č.ú.: 107-8975040287/0100
VS: 125 
CHB_sv. Gabriel_platba
DĚKUJEME