1. března 2018 Aktuality

Zaměstnanci firmy Delikomat finančně podpořili klienty Chráněného bydlení sv. Michaela. Děkujeme!

Každé ráno kolem čtvrt na osm se otevřou dveře Chráněného bydlení sv. Michaela a na chodníku je chvíli živo. Někteří jeho obyvatelé odchází s asistenty směrem k zastávce trolejbusu a loučí se s ostatními, kteří nastupují do dvou aut parkujících před domem. Za chvíli už 9-místný Ford Tourneo a Dacia Logan vyráží směr Líšeň do Denního stacionáře Effeta. Začíná další pracovní den.

Pro každého člověka je důležitá jeho práce, kde, může uplatnit a rozvíjet své schopnosti, být prospěšný společnosti a rozvíjet vztahy s kolegy. Lidé s mentálním postižením nejsou výjimkou. I pro člověka s těžkým postižením, s autismem, s epilepsií, s přidruženým smyslovým postižením, je důležité, že netráví den stále na stejném místě a ve stejném kolektivu, ale získává nové podněty v jiném prostředí, udržuje si pracovní návyky, dostane se mezi jiné lidi. Všichni klienti Chráněného bydlení sv. Michaela navštěvují nějaké denní zaměstnání. Jedni mohou vykonávat placenou práci a něco si ke svému důchodu přivydělat, jiní nemají to štěstí. Pro ně slouží denní stacionář. Za jeho navštěvování podle současného nastavení systému musí platit. Možnost dopravy do stacionáře s doprovodem asistenta je důležitým předpokladem k tomu, aby lidé s těžším postižením mohli mít toto denní zaměstnání. Za dopravu autem klienti platí, ale jejich důchod musí stačit na mnoho dalších výdajů. Chráněné bydlení proto musí hledat další zdroje, aby doprava do stacionáře byla pro klienty finančně dostupná.

Vůz Ford Tourneo Custom vozí klienty Chráněného bydlení sv. Michaela od začátku roku 2017, kdy nahradil Toyotu z roku 1999, která klienty vozila od samého počátku historie zařízení a už volala po zaslouženém odpočinku. Nový vůz je prostornější, má dveře na obou stranách, klimatizaci a dodatečně namontovaný výsuvný schůdek pro nastupování méně fyzicky zdatných klientů. Kromě každodenní dopravy klientů do stacionáře je využíván k nákupům, výletům a stěhování. Bez něj si provoz zařízení dokážeme jen těžko představit.

Děkujeme všem zaměstnancům firmy Delikomat za příspěvek na úhradu dvou splátek operativního leasingu. Tento dar pomáhá lidem s postižením žít plnohodnotným a aktivním životem.