Pro média

Potřebujete informace o službách charity v Brně? Chcete domluvit reportáž nebo hledáte vyjádření odborníků z oblasti sociálních a zdravotních služeb, humanitární pomoci či pastoračního asistenta?

Pro další informace se obracejte na:

Zuzana Horáková
Tiskový servis

Tel.: +420 731 632 705
E-mail: gnMk4Z2%-knu5f56LToB4~2938Es-Z29g

Zájem o dluhové poradenství roste
10. května 2022 Aktuality

Zájem o dluhové poradenství roste

Zaměstnanci Dluhové poradny centra Celsuz v Brně v uplynulých měsících zaznamenali rostoucí zájem o jejich služby. Dluhoví poradci a poradkyně ve spolupráci s právním poradcem pomáhají lidem s řešením jejich problémů. Jaké služby nabízejí? Zmapování dluhové situace, nastavení splátkových kalendářů, sepsání a podání insolvenčního návrhu spojeném s návrhem na povolení oddlužení, právní pomoc v oblasti dluhové problematiky a odborné sociální poradenství. 

Pomáháme nejpotřebnějším tím nejdůležitějším: jídlem
6. května 2022 Aktuality

Pomáháme nejpotřebnějším tím nejdůležitějším: jídlem

I v Brně jsou lidé, kteří žijí pod hranicí důstojného života.  Nemají základní potraviny pro sebe a své blízké na příští den. Těmto lidem Charita nabízí mimo jiné i potravinovou pomoc. V roce 2021 poskytly brněnské služby Charity potravinové balíčky 1 557 lidem, z toho bylo 175 dětí.

⁠Maminky s dětmi z azylového domu sv. Markéty v Brně mají útulnější domov
5. května 2022 Diecézní charita Brno

⁠Maminky s dětmi z azylového domu sv. Markéty v Brně mají útulnější domov

Prostory vymalovali zaměstnanci ze společnosti PPG, kteří Domovu pomáhají už dva roky. Spolupráci dnes završilo slavnostní otevření vymalovaných prostor. Renovace zároveň potěšila tamní maminky s dětmi jako dárek ke Dni matek.  

Dárci v brněnské diecézi jsou nejštědřejší z republiky. Tříkrálová sbírka 2022 má nový rekord
10. února 2022 Diecézní charita Brno

Dárci v brněnské diecézi jsou nejštědřejší z republiky. Tříkrálová sbírka 2022 má nový rekord

Lidé v brněnské diecézi (Jihomoravský kraj a část kraje Vysočina) přispěli do Tříkrálové sbírky na pomoc potřebným rekordní částkou 33 449 674 korun. Je to nejvíce ze všech diecézí v ČR. Z toho přímo v Brně se podařilo vykoledovat 3 073 922 korun. Letošní sbírka proběhla tradičně s koledníky, kteří se po roční pauze vrátili do ulic. Získané peníze pomohou například nevyléčitelně nemocným v hospicové péči Charity, lidem ve složité životní situaci prostřednictvím Charitní záchranné sítě nebo s rozvojem stávajících služeb.

Diecézní charita Brno dnes slaví 30 let
1. února 2022 Diecézní charita Brno

Diecézní charita Brno dnes slaví 30 let

Diecézní charita Brno slaví třicetileté výročí od svého obnovení brněnským biskupem Mons. Vojtěchem Cikrlem. V únoru roku 1992 navázala na práci charitních svazů, které působily na území brněnské diecéze už od roku 1922.  Za třicet let se rozrostla do deseti oblastních Charit po celém Jihomoravském kraji a v části Vysočiny. Ročně pomůže až 58 tisícům klientů. Významné výročí si Charita připomene společnou děkovnou mší, sérií propagačních akcí, novým logem a také oceněním osobností.

Tříkrálová sbírka 2022 vrcholí
12. ledna 2022 Tříkrálové články

Tříkrálová sbírka 2022 vrcholí

V uplynulém týdnu se v mnoha obcích a městech brněnské diecéze rozezněla koleda „My tři králové“. Po roční pauze opět vyrazili do ulic vystrojení koledníci Tříkrálové sbírky 2022. Stovky dobrovolníků, studentů a dětí v kostýmu tří králů přináší radost, požehnání do nového roku a možnost přispět na pomoc lidem v nouzi. Lidé mohou darovat peníze až do 16. ledna, kdy Tříkrálová sbírka 2022 končí.

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2022 vrcholí
20. prosince 2021 Diecézní charita Brno

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2022 vrcholí

Tříkrálovou sbírku 2022 připravuje Diecézní charita Brno v Jihomoravském kraji a v části Vysočiny na dny 1. až 16. ledna. Pokud aktuální situace dovolí, do ulic opět vyrazí tradiční koledníci v kostýmu králů. Po zkušenosti z loňského roku Charita chystá i online koledu na webu www.trikralovasbirka.cz. Přispět na pomoc lidem v nouzi mohou dárci i do kasiček na veřejně přístupných místech.  

Program Dobré srdce domů už rok pomáhá osamělým lidem
3. prosince 2021 Aktuality

Program Dobré srdce domů už rok pomáhá osamělým lidem

Přesně rok pomáhá Dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno osamělým lidem v programu Dobré srdce domů. Opuštěnému člověku najde vhodného dobrovolníka, se kterým se pak pravidelně setkává a buduje vztah. „Programu s názvem Dobré srdce domů se už zúčastnilo 22 klientů a 20 dobrovolníků. Společně prožili více než 400 hodin rozhovorů, vycházek nebo jiných hezkých chvilek,“ vysvětlila koordinátorka Dobrovolnického centra Charity Jana Prušková. Roční výročí projektu Dobré srdce domů připadá na Mezinárodní den dobrovolníků 5. prosince.

5 tipů, jak zvládnout péči o blízkého doma
10. listopadu 2021 Aktuality

5 tipů, jak zvládnout péči o blízkého doma

Řada lidí si přeje strávit stáří doma, kde jsou celý život zvyklí a kde se cítí dobře. Někteří z nás si nedovedou svůj život představit bez pohledu do své zahrádky, přitulení pejska nebo šálku čaje u kamen. S přibývajícími léty ale může být každodenní péče o domácnost a sebe sama nad naše síly. Vedoucí pečovatelské služby Charity Petra Kuchtíková se podělila o několik tipů, jak celou situaci zvládnou.

Charita nominovala dobrovolníky za pomoc v pandemii
20. října 2021 Aktuality

Charita nominovala dobrovolníky za pomoc v pandemii

Dobrovolníky, kteří pomáhali lidem bez domova, šili roušky a získávali peníze, nominovala Charita na cenu Křesadlo Jihomoravského kraje. V kategorii humanitární a rozvojová pomoc zvítězila iniciativa Šijeme roušky v Brně, která pomáhala Charitě získat ochranné pomůcky i peníze.  Nominované byly i dobrovolnice Simona Šebková, Věra Trněná, Markéta Vojáčková a Nikola Báčová.