Pro média

Potřebujete informace o službách charity v Brně? Chcete domluvit reportáž nebo hledáte vyjádření odborníků z oblasti sociálních a zdravotních služeb, humanitární pomoci či pastoračního asistenta?

Pro další informace se obracejte na:

Simona Císařová 
PR specialista pro vztahy s médii
Oddělení propagace a fundraisingu DCHB
Tel.: +420 731 632 705
E-mail: %bzy4Z294lnB5f56LToB4~2938Es-Z29g

Na Den dětí navštívil Domov sv. Markéty divadelní Cirkus Abrafrk
4. června 2021 Články z Domova sv. Markéty

Na Den dětí navštívil Domov sv. Markéty divadelní Cirkus Abrafrk

Radostné výkřiky, dětský smích a nadšený potlesk. To vše doprovázelo představení Divadla Husa na provázku Cirkus Abrafrk, které bylo speciálně pro děti a maminky z Domova sv. Markéty. Mimořádným uvedením cirkusu herci splnili velké přání malých obyvatel domova. Akce navázala na úspěšnou sbírku, kterou divadlo pro maminky uspořádalo o letošních Velikonocích.

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí
19. ledna 2021 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí

Až do neděle 24. ledna mohou lidé podpořit tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní ročník je v mnoha ohledech zvláštní. V prodlouženém termínu sbírky nejsou v zasněžených ulicích tři králové, ale koleda probíhá především ve virtuálním světě. V menších obcích a městech se organizátorům daří také umísťovat volně přístupné kasičky.

Tříkrálová sbírka virtuálně otevírá zajímavé brněnské dveře
7. ledna 2021 Tříkrálové články

Tříkrálová sbírka virtuálně otevírá zajímavé brněnské dveře

Online hádanka „Dveře“, virtuální soutěž pro ostřílené ale i nové koledníky, tříkrálová scénka se zdravotním klaunem, povzbuzení od primátorky, herců z divadla Husa na provázku, písničkáře Pavla Helana a dalších brněnských osobností nebo fotografie. Takto Diecézní charita Brno otevírá online Tříkrálovou sbírku, která se kvůli 5. stupni PES přesunula do virtuálního světa. Na webu Charity lidé také najdou informaci, kde je možné přispět do volně přístupné kasičky.

Vánoční Brno pro Charitu
18. prosince 2020 Aktuality

Vánoční Brno pro Charitu

Zazvonit si na zvoneček splněných přání, přispět do červené pokladnice na potřebné nebo zakoupit drobné dárky v charitním stánku. To vše mohou Brňané při návštěvě Moravského náměstí od 20. do 23. prosince. Příležitost podpořit Diecézní charitu Brno mají lidé nově i na webu Donio.cz, kde TIC BRNO vytvořil sbírku.

Tříkrálová sbírka 2021: koledníci „zaklepou“ na dveře domácností i online
14. prosince 2020 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021: koledníci „zaklepou“ na dveře domácností i online

Tříkrálová sbírka se blíží. Navzdory nevyzpytatelné situaci se Charita snaží co nejvíce zachovat její tradiční tvář. V diecézi brněnské (Jihomoravský kraj a část kraje Vysočina) sbírku nově posílí online koncert, benefice, zdravice a povzbuzení známých osobností, reportáže z míst, kde příspěvky od dárců pomáhají, nebo virtuální hádanka. Pokud u lidí tentokrát nezazvoní koledníci, stačí rozkliknout sociální sítě jednotlivých Charit a „otevřít“ tak dveře svých domovů, aby tam mohla vstoupit radost, naděje, láska a požehnání.

Telefonické rozhovory dobrovolníků a osamělých lidí opět pomáhají
25. listopadu 2020 Pro média

Telefonické rozhovory dobrovolníků a osamělých lidí opět pomáhají

Dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno už od jarní vlny pandemie covid-19 propojuje v pravidelných telefonátech dobrovolníky a osamělé lidi. „Díky programu Dobré srdce na dálku si v telefonu povídala více než desítka dobrovolníků a potřebných. Společně už protelefonovali přes 100 hodin. I v podzimním čase Charita nabízí telefonní hovory všem, kteří mají omezený společenský kontakt vlivem pandemie covid-19 – tedy seniorům, lidem v karanténně nebo pracujícím z domova,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Program Dobré srdce na dálku osobně podpořil i generál ve výslužbě Petr Pavel.

K ukončení pandemie můžeme přispět almužnou na Charitu
10. listopadu 2020 Diecézní charita Brno

K ukončení pandemie můžeme přispět almužnou na Charitu

Věřící z brněnské diecéze vyzval biskup Vojtěch Cikrle k zapojení do postu, almužny a modlitby. Na čtyři následující středy – tedy na 11., 18. a 25. listopadu a 2. prosince 2020 vyhlásil v diecézi dobrovolný, vědomý a citelný půst za ukončení pandemie. K němu doporučil připojit také almužnu na dobrý účel. Diecézní charita Brno, kterou Biskupství brněnské zřizuje, proto vytvořila darovací odkaz na webových stránkách. Lidé, kteří chtějí podpořit boj proti novému koronaviru covid-19 mohou Charitě snadno přispět prostřednictvím online platby na účet. Získané peníze Charita použije na akutní pomoc nejpotřebnějším – tedy na péči o seniory, nemocné, lidi bez domova nebo sociálně slabé rodiny s dětmi.

Nonstop centrum pro osoby bez přístřeší v areálu u Anthroposu poskytlo nocleh a bezpečí 90 potřebným
13. srpna 2020 Aktuality

Nonstop centrum pro osoby bez přístřeší v areálu u Anthroposu poskytlo nocleh a bezpečí 90 potřebným

Nové centrum pro osoby bez přístřeší v areálu bývalé vojenské střelnice u Anthroposu vzniklo ve spolupráci s městem Brnem. Diecézní charita Brno zajišťovala nepřetržitý provoz od 17. dubna 2020. Centrum do 13. srpna poskytlo 90 klientům bezpečný nocleh, pravidelnou stravu, prostor pro osobní hygienu, základní zdravotní péči nebo poradenství.

Charitní DOBROpiknik přilákal desítky dobrovolníků i řadu partnerských organizací
29. června 2020 Diecézní charita Brno

Charitní DOBROpiknik přilákal desítky dobrovolníků i řadu partnerských organizací

Dobrou atmosféru, dobré lidi, dobrý program i dobré jídlo nabídl unikátní DOBROpiknik Diecézní charity Brno. Piknikové deky, lavičky nebo stánky navštívilo přes 300 příchozích. Společný DOBROpiknik byl poděkováním všem, kteří s Diecézní charitou Brno na dobrovolnictví spolupracují.

Střelák chrání lidi bez domova před nemocí Covid-19 a dává možnost odrazit se ode dna
26. května 2020 COVID-19 opatření

Střelák chrání lidi bez domova před nemocí Covid-19 a dává možnost odrazit se ode dna

Brno – Klid, zázemí. Hlavně to oceňují ve stanovém městečku Střelák pro lidi bez domova Petr s Jirkou. Přebývají tu déle než týden. Za bránou, u které zrovna stojí, se rozkládá velká travnatá plocha posetá nejrůznějšími stany a příbytky, jsou tu také toalety, sprchy, gastrostánek a dva velké stany – v jednom zdejší obyvatele ošetřují medici a v dalším, nazvaném Kratochvíle, mohou odpočívat, schovat se před deštěm apod. Na Střeláku pracovníci Charity umožňují lidem bez přístřeší hlavně dodržování náležitých hygienických opatření, aby se mohli v těchto krizových dnech chránit před nemocí Covid-19. Stanové městečko se rozkládá za Anthroposem a vzniklo v polovině dubna ve spolupráci s Městem Brno. O tamní obyvatele se už od počátku stará Diecézní charita Brno.