V úterý 7. ledna prošel centrem města Brna slavnostní průvod s třemi králi na velbloudech - průvod odstartoval u katedrály sv. Petra a Pavla a prošel skrze Zelný trh, Masarykovou ulicí a náměstím Svobody až na Dominikánské náměstí. Za doprodu světlonošů na koních a s družinou složenou z dětí ze souboru Ondrášek a veřejnosti se králové vydali poklonit právě narozenému jezulátku v živém Betlémě.

Slavnostní průvod byl v letošním roce větší, králové jeli na třech velbloudech a v doprovodu mohutné družiny, kterou svou účastí podpořili také zástupci z řad veřejnosti. Celkem se průvodu zúčastnilo přes 750 lidí. Letos se poprvé průvod uskutečnil pod záštitou primátorky města Brna a učinil tak tečku za úspěšnými Brněnskými Vánocemi. 

2020_3K_Pruvod 41

Po skončení akce se mohli návštěvníci vyfotit s velbloudy i svatou rodinou, občerstvit se svařeným vínem a čajem a také svým příspěvkem podpořit Tříkrálovou sbírku. 

Srdečně děkujeme partnerům, kteří nám pomohli průvod zorganizovat. Děkujeme souboru Ondrášek a žesťovému souboru Marka Pospíšila za hudební doprovod akce. Děkujeme Městské policii Brno za zajištění bezpečnosti v průběhu celé akce, společnosti AVE a zástupcům města Brna a Turistického informačníhocentra za účast na průvodu. V neposlední řadě děkujeme také všem koledníkům a dobrovolníkům. 

Autorem fotografií je Richard Bouda. www.fotobouda.cz 

Brno-logo                                            mp brno