Telefonické rozhovory dobrovolníků a osamělých lidí opět pomáhají
25. listopadu 2020 Pro média

Telefonické rozhovory dobrovolníků a osamělých lidí opět pomáhají

Dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno už od jarní vlny pandemie covid-19 propojuje v pravidelných telefonátech dobrovolníky a osamělé lidi. „Díky programu Dobré srdce na dálku si v telefonu povídala více než desítka dobrovolníků a potřebných. Společně už protelefonovali přes 100 hodin. I v podzimním čase Charita nabízí telefonní hovory všem, kteří mají omezený společenský kontakt vlivem pandemie covid-19 – tedy seniorům, lidem v karanténně nebo pracujícím z domova,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Program Dobré srdce na dálku osobně podpořil i generál ve výslužbě Petr Pavel.

Dobré srdce na dálku

Dobré srdce na dálku je program Dobrovolnického centra Diecézní charity Brno, který vznikl v době jarní vlny koronakrize. Spojuje dobrovolníky s lidmi, kteří se cítí opuštěni, nemají nikoho, kdo by je vyslechl a rádi by si s někým „obyčejně” popovídali po telefonu. Cílem programu je vytvářet dlouhodobé vztahy prostřednictvím pravidelných telefonátů.

Clovicek

Jak se zapojit do programu Dobré srdce na dálku

Každý, kdo má zájem o propojení s dobrovolníkem musí zavolat na NONSTOP Linku: 516 410 668, 737 234 078. Pracovníci linky si volajícího zapíšou do seznamu zájemců o program a předají požadavek koordinátorce dobrovolníků. Ta následně propojí vhodného zájemce s dobrovolníkem a nastaví základní pravidla. K těm patří například to, že dobrovolník je anonymní, bude volat z neznámého čísla, a doba telefonátu je celkem 60 minut týdně,“ uvedla vedoucí Dobrovolnického centra Tereza Veselá.

Ilustrační fotka

Program podpořil i generál ve výslužbě Petr Pavel

Generál ve výslužbě Petr Pavel se v listopadu osobně zapojil do telefonického programu Dobré srdce na dálku. „Mnoho seniorů je teď doma osamělých. Potěšme je a zavolejme jim. Díky Diecézní charitě Brno jsem si popovídal s 80letou paní Danuší z Brna. Hodinu jsme probírali život, politiku i historii. Udělejte někomu radost tím, že mu zavoláte. Třeba i dobrovolnicky,“ popsal svoji zkušenost Petr Pavel.