Tříkrálová sbírka 2022 vrcholí
12. ledna 2022 Tříkrálové články

Tříkrálová sbírka 2022 vrcholí

V uplynulém týdnu se v mnoha obcích a městech brněnské diecéze rozezněla koleda „My tři králové“. Po roční pauze opět vyrazili do ulic vystrojení koledníci Tříkrálové sbírky 2022. Stovky dobrovolníků, studentů a dětí v kostýmu tří králů přináší radost, požehnání do nového roku a možnost přispět na pomoc lidem v nouzi. Lidé mohou darovat peníze až do 16. ledna, kdy Tříkrálová sbírka 2022 končí.

Po loňské pauze se na naše tříkrálové koledníky lidé opravdu těší. Na mnoha místech nás dokonce vyhlížejí a prosí o požehnané křídy a samolepky. Máme pocit, že tahle krásná a prospěšná tradice lidem minulý rok scházela a nyní se k ní moc rádi vrací. Některá setkání jsou skutečně dojemná,“ popsala situaci koordinátorka Tříkrálové sbírky z Bílovic Oldřiška Šenková.

3K_2022_MmB 10Přímo 6. ledna 2022 na svátek Tří králů chodili centrem Brna i studenti a studentky čtvrtého ročníku Cyrilometodějského gymnázia a střední odborné školy pedagogické v Brně. Zapojily se i děti ze základních a mateřských škol. V Základní škole Slunovrat si žáci nejprve společně připravovali krásné kostýmy a potom se rozešli po městě na koledu. S královskou korunou navštívil 5. ledna ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman i paní primátorku města Brna paní Markétu Vaňkovou. Koledování proběhlo přímo při prvním zasedání Rady v nově opraveném sále Nové radnice.

 

MicrosoftTeams-image (19)V Bílovicích se koledníci rozhodli potěšit obyvatele místního domova pro seniory.  Před budovou jim zahráli oblíbenou koledu a také se společně pomodlili. Radost tím udělali nejen seniorům, kteří z epidemických důvodů zůstali za okny domova, ale i mile překvapenému personálu zařízení.

Do koledování se vždy zapojují i celé farnosti z Brna a okolí. Často začínají společnou mší nebo požehnáním koledníků. O víkendu se takto do akce vydaly například skupinky z Bosonoh, Babic, Řícmanic, Kanic nebo Bílovic. Kostel svatého Tomáše v centru Brna zase v neděli 9. ledna navštívila speciální kolednická družina pod vedením jednoho z nejstarších brněnských koledníků, pana Severy. Pan Severa rád přijal pozvání a potěšil návštěvníky nedělní bohoslužby z jiné farnosti.

 

MicrosoftTeams-image (18)I letos chystá Charita pro koledníky malou odměnu. Pro všechny jsou připraveny sympatické přívěšky s logem tříkrálové sbírky. Koledníci s dárečkem získají památku, která je i typickým poznávacím znamením všech přátel a podporovatelů sbírky. Organizátoři věří, že bude stejně populární jako šátky v předchozích letech.

 

Přispět do Tříkilové sbírky mohou lidé až do 16. ledna. Pokud nepotkají družinku, k dispozici jsou i veřejně přístupné kasičky. V centru města je lidé najdou třeba v nákupním centru Velký špalíček nebo v Alfa pasáži. Podrobný seznam je na webu https://dchb.charita.cz/trikralova-sbirka/  Pro zájemce je také otevřena online kasička na webu www.trikralovasbirka.cz nebo platbou přímo na účet.

 

 

Děkujeme, že pomáháte lidem v nouzi ♥