Tříkrálová sbírka virtuálně otevírá zajímavé brněnské dveře
7. ledna 2021 Tříkrálové články

Tříkrálová sbírka virtuálně otevírá zajímavé brněnské dveře

Online hádanka „Dveře“, virtuální soutěž pro ostřílené ale i nové koledníky, tříkrálová scénka se zdravotním klaunem, povzbuzení od primátorky, herců z divadla Husa na provázku, písničkáře Pavla Helana a dalších brněnských osobností nebo fotografie. Takto Diecézní charita Brno otevírá online Tříkrálovou sbírku, která se kvůli 5. stupni PES přesunula do virtuálního světa. Na webu Charity lidé také najdou informaci, kde je možné přispět do volně přístupné kasičky.

Společným motivem videí a fotografií je otvírání dveří tříkrálovému poselství. Lidé se můžou těšit třeba na online hádanku. Ta jim zpestří lednové soboty. „V sobotu ráno zveřejníme na našem Facebooku fotografii dveří. Ty patří jedné z budov typických pro Brno. A o jakou budovu jde, mohou lidé hádat až do sobotních 18 hodin, kdy vše odtajníme. Mnohé z lidí vyřešení hádanky překvapí,“ láká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman s tím, že poté tajemné dveře ozdobí požehnání K†M†B†.

Svoji video zdravici natočila i primátorka statutárního města Brno JUDr. Markéta Vaňková. Sociální sítě brněnské Charity nabídnou i video potěšení od zdravotního klauna Břeťi. V jeho podání se lidé dozví, jak to vypadá, když zůstává „v záloze“. Pozdravy a kratičká videa budou i od osobností z Brna, umělců či pracovníků Charity.

Nad akcí převzala záštitu primátorka statutárního města Brno JUDr. Markéta Vaňková.

Koleda jinak: nápaditost se cení

Spoustě lidí bude návštěva koledníků chybět. Charita se snaží motivovat lidi, aby rozdávali radost ve svém okolí jinak než klasickou koledou a bezpečně. Stačí natočit zpěv, hru na hudební nástroj či scénku na video. Možné je také napsat povzbuzení nebo nakreslit tříkrálový obrázek. „Jen je třeba nám dát vědět na mail. Tím se lidé zapojí do soutěže o nejpůsobivější počin,“ dodává Oldřich Haičman. Zaslat „radost“ na adresu soutez@brno.charita.cz mohou lidé až do konce Tříkrálové sbírky 24. ledna 2021.

Statické pokladničky v Brně

Přispět do klasické kasičky mohou lidé i v brněnském sídle Charity, na tř. Kpt. Jaroše 9 v pracovní dny od 9 do 17 hodin.  Další kasička je umístěná v kostele sv. Jakuba v Brně, vždy v čase od 13 do 17 hodin nebo před mší svatou. Na webu www.brno.charita.cz je průběžně aktualizováno, kde je možné přispět do pokladničky na veřejně přístupných místech.

Další možnosti sbírky

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol pro BRNO 77706100, a to bankovním převodem i kartou on-line. Jednorázově i trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 či DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90.