Tříkrálovou sbírku online podpořila brněnská primátorka. Posílá i přání do nového roku
7. ledna 2022 Tříkrálové články

Tříkrálovou sbírku online podpořila brněnská primátorka. Posílá i přání do nového roku

Tříkrálovou sbírkou v těchto dnech žije i město Brno. Přispět můžete do kasiček koledníků nebo bezpečně online. Sbírka se opět těší i podpoře brněnské primátorky Markéty Vaňkové, kterou vyjádřila ve svém dopise.  

„Tříkrálové koledování a žehnání domů proti pohromám a neštěstím má staletou tradici. Provedení tohoto zvyku se postupem času proměňovalo a posledních zhruba 20 let ho u nás máme spojený především s Tříkrálovou sbírkou Charity České republiky.

Od založení této sbírky v roce 2000 dárci poslali potřebným asi 1,5 miliardy korun, což je úctyhodné číslo. Ale za číslem si nic nepředstavíme, velké emoce nevzbudí. Až příběhy, které se za ním skrývají, dokážou chytit za srdce.

Z tříkrálových darů se pořídilo třeba vícemístné auto s plošinou pro vozíčkáře pro chráněné bydlení. Před cestou s klienty už tedy zdejší pracovníci nestojí před volbou, koho vezmou a kdo zůstane doma. Peníze vhozené do kasiček nebo poukázané Charitě jiným způsobem jdou také na výjezdy pečovatelek a zdravotních sester k pacientům nebo na provoz mobilního hospice. Vážně nemocní nechtějí zemřít v nemocnici, rádi by zůstali až do konce ve vlastní posteli a mezi svými blízkými. Ale podaří se to bohužel jen málokomu. Sbírka tak pomáhá v průběhu i závěru životní cesty mnoha lidí. Výtěžek putoval také na rehabilitační procedury a pomůcky pro postižené děti nebo na opravu tréninkového bytu pro duševně nemocné, kteří se po propuštění z lékařské péče nemají kam vrátit nebo by zkrátka jen potřebovali podpořit na startu další životní fáze. A to je jen pár stránek z velké knihy příběhů.

Pokud tedy můžete postrádat větší či menší částku ze svého rozpočtu, pošlete ji prosím Tříkrálové sbírce. Dnes pomůžete jiným, ovšem zítra možná budete pomoc potřebovat vy nebo lidé, které máte rádi. A ona – i díky sbírce a vašemu příspěvku – přijde.

Milé Brňanky, milí Brňané, přeji vám v roce 2022 zdraví, splnění vašich přání a dobrý pocit z dobře vykonané práce. A důvod k úsměvu alespoň jednou denně."

Markéta Vaňková

primátorka města Brna

Přidejte se a podpořte Tříkrálovou sbírku, která pomáhá v Brně a blízkém okolí

informace o sbírce