Divadelníci z Husy pořádají Velikonoční sbírku pro matky s dětmi v tísni
17. března 2021 Aktuality

Divadelníci z Husy pořádají Velikonoční sbírku pro matky s dětmi v tísni

Překvapení čeká o Velikonocích na maminky samoživitelky a jejich děti v Domově sv. Markéty. Herci z Divadla Husa na provázku je potěší dárkovými balíčky ušitými na míru. Netradiční výslužku herci předají na Zelený čtvrtek 1. dubna. Nyní divadelníci shromažďují dárky od svých sponzorů. Oslovují s Velikonoční sbírkou potravin, drogerie a výtvarných a školních potřeb i veřejnost.

„V dnešní potemnělé době, kdy jsou možnosti povzbudit naše spoluobčany kulturou omezené, cítíme potřebu co možná nejosobnějším a nejpraktičtějším způsobem podpořit rodiny, na něž koronavirová pandemie a s ní spojená opatření dopadají vůbec nejvíce, a dostát tím poselství Velikonoc coby svátků směřujících ke světlu a naději,“ vysvětluje umělecká šéfka divadla Anna Davidová.

Kdo chce přispět do Velikonoční sbírky pro rodiny v hmotné nouzi a matky samoživitelky, má možnost každý den od 8 do 20 hodin v pokladně divadla (Zelný trh 9, Brno), a to až do 31. března.  

Bezkontaktně zde může odevzdat nejen potraviny (masové konzervy, čaje, kávu, velikonoční sladkosti, sušené ovoce, oříšky), ale také drogerii (zubní kartáčky, pasty, dámské hygienické potřeby, šampony, tekutá mýdla, prášky na praní, dezinfekce), školní a výtvarné potřeby (trhací linkované bloky, A4 skicáky, pastelky, fixy, omalovánky), respirátory nebo vitamíny.

Jedním z míst, kde sbírka udělá radost, je Domov sv. Markéty pro matky s dětmi. „Naše klientky se jako samoživitelky v této době potýkají s vážnými finančními problémy a aktivita Husy na provázku je nejen potěší, ale pomůže jim i materiálně,“ je ráda vedoucí Domova Monika Žewucká. Díky divadelníkům a dárcům z veřejnosti maminky s dětmi v tísni nepřijdou o hezké Velikonoce. V Domově se s nimi snaží slavit různé tradice a křesťanské svátky, mnozí to ze svých rodin a ze svého okolí neznají. „Obvykle se v tomto období společně připravujeme na velikonoční svátky - pořádáme jarní dílny, povídáme si s dětmi o smyslu Velikonoc, pečeme jidáše, maminky připravují sváteční výzdobu. Letos to bohužel není možné; o to víc vítáme aktivitu divadelníků. Bude to pro naše maminky i děti krásné překvapení,“ dodává Monika Žewucká.

Více informací o sbírce naleznete na FB stránkách Divadla Husa na provázku https://www.facebook.com/husanaprovazku nebo na tel. čísle: 724 155 271.

 DĚKUJEME ZA PODPORU…

Velikonoční sbírka