Za dětmi a maminkami v nouzi přijeli divadelníci s velikonoční nadílkou
9. dubna 2021 Aktuality

Za dětmi a maminkami v nouzi přijeli divadelníci s velikonoční nadílkou

Krabice plné radosti a překvapení. To vše přesně na Zelený čtvrtek a z rukou herců Divadla Husa na provázku. Maminky s dětmi v tísni, které našly útočiště v Domově sv. Markéty, prožily letos nezapomenutelné Velikonoce. Divadelníci pro ně uspořádali Velikonoční sbírku, kterou jim osobně předali.

Potraviny, hygienické a školní potřeby, léky, ale i nejrůznější dárečky jako hračky nebo čerstvě napečené velikonoční beránky a mazance předali divadelníci za přispění dárců všem 28 rodinám z Domova sv. Markéty. „Každá rodina dostala jednu banánovou krabici plnou potřebných věcí, rodiny s více dětmi dostaly krabice dvě a jejich obsah byl přizpůsoben počtu a věku dětí v rodině. Sbírka našim maminkám pomohla nejen materiálně, ale podpora veřejnosti jim určitě v jejich nelehké životní situaci dodala velikonoční naději,“ upřesňuje vedoucí Domova Monika Žewucká.

Borisek: Udělali jste nám radost

Mezi obdarovanými byl malý Boris s maminkou. Oba poslali do Husy na provázku děkovný dopis i s obrázkem. „Dárečky nám udělaly radost. Mě potěšila voňavka a některé věci do školy. Maminka měla radost úplně ze všeho. Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se, až uvidíme nějaké vaše představení,“ píše Borisek.

Divadelníci vybírali dary od sponzorů od 15. března a rodinám v nouzi je rozvezli na Zelený čtvrtek 1. dubna. Dárky v Domově sv. Markéty rozdávali herci Milan Holenda, Tomáš Žilinský a Dominik Teleky a další divadelníci. Podle umělecké šéfky jsou v této době omezené možnosti potěšit lidi kulturou, proto si divadelníci našli jinou cestu, jak na to. „Cítíme potřebu co možná nejosobnějším a nejpraktičtějším způsobem podpořit rodiny, na něž koronavirová pandemie a s ní spojená opatření dopadají vůbec nejvíce, a dostát tím poselství Velikonoc coby svátků směřujících ke světlu a naději,“ vysvětluje Anna Davidová.

Divadelníci rozdali celkem 100 krabic přizpůsobených na míru každé z rodin. Hodnota jedné takové krabice byla zhruba 2500 korun. Mimo jednotlivých krabic do zapojených organizací dodali další společné dary. Hodnota celé sbírky se tak vyšplhala na 300 000 korun. Velikonoční sbírka podpořila maminky s dětmi v nouzi nejen z Domova sv. Markéty, ale i dalších organizací.

Velikonoční sbírka Husy na provázkuVelikonoční sbírka Husy na provázkuVelikonoční sbírka Husy na provázkuVelikonoční sbírka Husy na provázkuVelikonoční sbírka Husy na provázkuVelikonoční sbírka Husy na provázku

DĚKUJEME!