Lidé dělají radost dětem v nouzi a seniorům. U Stromů splněných přání v České spořitelně
8. prosince 2021 Aktuality

Lidé dělají radost dětem v nouzi a seniorům. U Stromů splněných přání v České spořitelně

Některé děti neměly doma o Vánocích ani stromeček, letos dostanou dokonce i dárky. Také mnozí senioři by si nepomysleli, že Vánoce budou kouzelné, že se jim splní přání… A je to možné! V těchto dnech míří lidé do vybraných poboček České spořitelny v Brně, aby si tam u Stromu splněných přání vybrali konkrétního člověka, kterého obdarují. Udělají tak radost víc než stovce dětí a seniorů, kterým pomáhá Diecézní charita Brno. A také sobě…

Zákazníci, ale i zaměstnanci spořitelny v Jánské ulici obdarují děti z Domova sv. Markéty, kde Charita pomáhá maminkám s dětmi v tísni. V Kounicově ulici zase potěší seniory z Domu pokojného stáří Kamenná. Ti potřebují pravidelnou pomoc druhého člověka, ale nebylo možné ji zajistit v podmínkách u nich doma.

Jak splnit přání?

Udělat druhému krásné Vánoce je snadné. Stačí si ve spořitelně ze seznamu vybrat konkrétního člověka v nouzi, splnit jeho přání a dárek potom donést zpět na pobočku, a to nejpozději do pátku 17. prosince. „Strom splněných přání jsme před lety vymysleli s paní Žewuckou z Domova sv. Markéty. Naši zaměstnanci i zákazníci z toho měli dobrý pocit a já mám radost, že se Stromy splněných přání rozšířily z Brna i na další naše pobočky po celé republice. Ta sounáležitost je nádherná,“ říká za Českou spořitelnu Jan Vlček.

Děkujeme všem dobrým lidem. Za radost. Za splněná přání. Za krásné Vánoce…